Zarządzanie firmą – JA TITAN 2019

Uczniowie naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym po raz kolejny uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Zarządzanie firmą JA Titan 2019, którego organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Ogólnopolski Konkurs Zarządzanie firmą JA Titan to konkurs oparty na grze symulacyjnej z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem. Został stworzony w celu zwiększenia motywacji do zdobywania i weryfikacji wiedzy z różnych obszarów funkcjonowania firmy bez ponoszenia ryzyka, które towarzyszy decyzjom w rzeczywistości rynkowej. Ten swoisty kurs ćwiczy i rozwija wiedzę z: zarządzania strategicznego, myślenia analitycznego, analizy finansowej, podejmowania decyzji, czyli rozwija ogólną świadomość biznesową.

W bieżącym roku szkolnym w konkursie uczestniczyły 1104 zespoły z całej Polski - w tym 161 zespołów z województwa śląskiego. W wyniku rozgrywek prowadzonych od 9 grudnia 2018 r. (4 rundy i półfinał- łącznie aż 32 dni konkursowe) jedynym zespołem w finale, reprezentującym Tychy i zarazem jednym z dwóch reprezentujących województwo śląskie był ZS2_CHMURKI z Zespołu Szkół nr 2 (skład: Karolina Marachowska i Paulina Kowalczyk z kierunku technik ekonomista - klasa 1E). Kolejny zespół z naszej szkoły tzn. ZS2_Circles tworzyli uczniowie z kierunku technik organizacji reklamy (Samuel Tużyniecki i Dawid Sękowski z klasy 1R). W klasyfikacji generalnej chłopcy uplasowali się tuż za finałem na miejscu 13 i uzyskali tytuł finalisty wojewódzkiego.

Finał konkursu „Zarządzanie firmą – JA TITAN 2019" odbył się 11 i 12 kwietnia br. w Ministerstwie Finansów w Warszawie. W tej rozgrywce wzięło udział 12 najlepszych drużyn z Polski. Dziewczęta z klasy 1E nie poprzestały na uzyskaniu tytułu finalisty ogólnopolskiego konkursu Zarządzanie firmą lecz po wyrównanych i zaciętych grach zajęły ostatecznie 5 miejsce. Dyplomy i nagrody uczniom i opiekunom wręczyli pani Alicja Żelichowska, Dyrektor Biura Logistyki Ministerstwa Finansów oraz pani Magdalena Raczek-Kołodyńska, Wiceprezes Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.

Udział w tegorocznym finale konkursu „Zarządzania firmą” z pewnością zaowocuje jeszcze większym zaangażowaniem naszych uczniów w kolejnych edycjach JA Titan.

W dotychczasowej historii w finale ogólnopolskiego konkursu Zarządzanie firmą Ja Titan, zespół z naszej szkoły uczestniczył raz – w 2013 roku. Wielokrotnie zespoły z ZS nr 2 kończyły rywalizację w półfinałach czyli na etapie wojewódzkim.

Opiekun wszystkich uczniów z tyskiego „ekonomika” biorących udział w Ja Titan to Roman Kowalkowski.