III EDYCJA MŁODZIEŻOWEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

Po raz kolejny przystąpiliśmy do konkursu MBO,  dzięki któremu otrzymamy dziesięć tysięcy złotych z budżetu miasta na projekt zgłoszony i zrealizowany przez uczniów szkoły.

W tym roku do konkursu zgłoszone zostały dwa projekty:

1. CHILL ZONES 2020 – strefy relaksu

Projekt zakłada stworzenie miejsc relaksu w szkolnej świetlicy, oraz w tzw. strefie ciszy. Planowany jest zakup sof, foteli, puf oraz stolików niezbędnych do zagospodarowania przestrzeni wyznaczonych w projekcie. Przewidywane koszty projektu to 9799,83 zł.

Autorami projektu są: Julia Pawlak, Martyna Świątkowska, Dawid Sękowski z klasy 3 rt

1. W CZASIE COVIDA  - SZKOŁA BEZPIECZNA

Celem projektu jest podniesienie bezpieczeństwa w szkole w okresie pandemii COVID-19 poprzez zakup środków higieny (płyn do dezynfekcji, rękawiczki jednorazowe, osłony twarzy, osłony pleksi na ławki i biurka).

Autorami projektu są: Maria Drzyzga i Agnieszka Binias z klasy 1e.

24 września odbyła się komisja konsultacyjna, która dokonała weryfikacji projektów pod względem formalnym i oceniła ich zgodność z regulaminem konkursu. W wyniku weryfikacji, do dalszego etapu dopuszczony został jeden projekt – CHILL ZONES 2020 – strefy relaksu.

2 października odbyło się głosowanie popierające projekt, i po otrzymaniu wymaganych 20% głosów, został on przyjęty do realizacji.

Gratulujemy autorom projektu a wszystkim uczniom życzymy przyjemnego, bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania ze stref relaksu