Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Relacja z VII Tyskiego Dyktanda Języka Angielskiego

26 kwietnia 2017 w Zespole Szkół nr 2 w Tychach odbyło się VII Tyskie Dyktando Języka Angielskiego, w którym brało udział 23 uczniów ośmiu szkół gimnazjalnych oraz 15 uczniów 5 szkół ponadgimnazjalnych z powiatu tyskiego.

Tekst dyktanda został odczytany przez pracownika naukowego Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach- p. Annę Zarmutek. Zadaniem uczniów było poprawnie zapisać usłyszany tekst. Dyktando sprawdzało nie tylko umiejętność poprawnej pisowni, ale także zrozumienie tekstu przez piszących.

Wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się uczennica Gimnazjum nr 6: Milena Batko. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Żelazna  z Gimnazjum nr 10. Na trzecim miejscu uplasowała się Paulina Zgryzek z Gimnazjum nr 6.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Kaplarna z IV LO. Drugie  miejsce zajęła Weronika Piętoń z IV LO. Na trzecim miejscu uplasował się Marek Świerkot z Technikum nr 3 w ZEG-u.

Na zdobywców czołowych miejsc w konkursie czekały atrakcyjne nagrody w postaci kursu językowego oraz nagród książkowych. Centrum Języków Obcych „Best” ufundowało  dla zwycięzców dwa semestralne kursy języka angielskiego. Gospodarz imprezy- Zespół Szkół nr 2 zakupił cenne nagrody książkowe. Wśród sponsorów imprezy należy również wymienić wydawnictwo MacMillan, które ufundowało nagrody rzeczowe.

W czasie oczekiwania na rozstrzygnięcie konkursu uczniowie wzięli udział w warsztatach językowych i warsztatach biznesu przygotowanych przez p. Annę Zarmutek oraz nauczycieli ZS nr 2.

Galeria