Relacja z VIII Tyskiego Dyktanda Języka Angielskiego

26 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 w Tychach odbyło się VIII Tyskie Dyktando Języka Angielskiego, w którym brało udział 18 uczniów z siedmiu szkół gimnazjalnych oraz 17 uczniów z 6 szkół ponadgimnazjalnych z powiatu tyskiego.

Tekst dyktanda został odczytany przez pracownika naukowego Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach- panią Annę Zarmutek oraz Hannę Uherek- nauczyciela języka angielskiego w ZS nr 2. Zadaniem uczniów było poprawnie zapisać usłyszany tekst. Dyktando sprawdzało nie tylko umiejętność poprawnej pisowni, ale także zrozumienie tekstu przez piszących.

Wśród gimnazjalistów najlepszy okazał się uczeń Gimnazjum nr 12: Szymon Świć. Drugie miejsce zajął Kordian Krzyżowski ze Szkoły Podstawowej nr 40 . Na trzecim miejscu uplasowała się Julia Kaczmarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 7.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Bartosz Gamrat  z II LO. Drugie  miejsce zajął Piotr Baloń z ZS nr 4. Na trzecim miejscu uplasował się Emil Dinkov reprezentujący również II LO w Tychach.

Na zdobywców czołowych miejsc w konkursie czekały atrakcyjne nagrody w postaci kursu językowego oraz nagród książkowych. Centrum Języków Obcych „Best” ufundowało  dla zwycięzców dwa semestralne kursy języka angielskiego. Gospodarz imprezy- Zespół Szkół nr 2 zakupił cenne nagrody książkowe. Wśród sponsorów imprezy należy również wymienić wydawnictwo MacMillan, które ufundowało nagrody rzeczowe.

Gratulujemy zwycięzcom!