Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna

Artykuły

Nadia raz jeszcze!

2018-04-04

Jeszcze przed świętami dotarły do szkoły informacje o kolejnych literackich sukcesach Nadii Nogaś. Otóż nasza szkolna poetka została laureatką 34 Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w Słupsku oraz zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Czas szkoły czas dojrzewania", organizowanym przez szkołę w Gdyni!

Czytaj więcej o: Nadia raz jeszcze!

"Magia słowa"

2018-03-12

W piątek 9 marca odbyło się w naszej bibliotece spotkanie "Magia słowa", które poprowadził pisarz i animator kultury, Pan Dariusz Rekosz. W czasie dwugodzinnych zajęć rozmawialiśmy między innymi o tym, czym różni się liczba od cyfry, jaki jest związek liczby pi z wodą i dlaczego przekleństwa są archaizmami. W spotkaniu wzięły udział klasy pierwsze naszego technikum

Czytaj więcej o: "Magia słowa"

Młode Talenty 2018

2018-03-07

Po raz drugi  w konkursie organizowanym przez II Liceum Ogólnokształące im. C. K. Norwida "Młode Talenty", I miejsce w kategorii liteackiej zdobyła Nadia Nogaś! Gratulujemy Nadii kolejnego sukcesu!

Czytaj więcej o: Młode Talenty 2018

Laur Zawodziański

2017-12-19

Nadia Nogaś uczennica klasy IV e, odniosła kolejny sukces literacki. W dniu dzisiejszym odbyło się podsumowanie XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "O Laur Zawodziański". Wiersz Nadii "Ciąg przyczynowo-skutkowy" został wybrany najlepszym wierszem konkursu!

Czytaj więcej o: Laur Zawodziański

Tajemnica Bożego Narodzenia

2017-12-19

19.12.2017 grupa uczniów z naszej szkoły wybrała się z wizytą do Oratorium Seniora przy Parafii św. Rodziny w Tychach.

Czytaj więcej o: Tajemnica Bożego Narodzenia

Biblioteczne skryptorium

2017-12-18

W dniu dzisiejszym nasza szkolna biblioteka zamieniła się, na kilka godzin, w średniowieczne skryptorium. Piórem ze stalówką maczaną w atramencie, teksty związane z Bożym Narodzeniem, pisało 17 osób. Dwie osoby, które zrobiły to najpiękniej, otrzymały tytuł Skryby roku 2017/2018 w Zespole Szkół nr 2!

Czytaj więcej o: Biblioteczne skryptorium

Trudne sprawy

2017-12-06

5 grudnia trzy klasy naszego technikum wysłuchały w bibliotece prelekcji dotyczącej bardzo ważnych i trudnych spraw: handlu ludźmi, cyberprzemocy oraz terroryzmu. Gościem naszym była Pani Agnieszka Semik sierżant sztabowy w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tychach.

Czytaj więcej o: Trudne sprawy

Literackie sukcesy!

2017-12-04

Dnia 15 listopada 2017 roku w bibliotece Zespołu Szkół nr 5 w Tychach odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Literackiego "Piszę list do Ciebie". Pragnę poinformować, że udział w tym konkursie okazał się wielkim sukcesem naszych uczennic. Nadia Nogaś zdobyła I miejsce w kategorii literackiej natomiast Klaudia Worach II miejsce w kategorii psychologiczno- społecznej. Serdecznie dziewczynom gratulujemy!

Czytaj więcej o: Literackie sukcesy!

III Śląskie Targi Książki

2017-11-10

W dniach od 10 do 12 listopada 2017 roku w  Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, trwają III Śląskie Targi Książki. Skierowane są one głównie do czytelników, ale także do wielu grup zawodowych , które książkę tworzą i promują. Uczniowie klasy IV e udali się w dniu dzisiejszym do Katowic na wielkie książkowe zakupy.

Czytaj więcej o: III Śląskie Targi Książki

15-lecie Galerii Między Książkami

2017-11-08

Nasza biblioteczna Galeria Między Książkami działa już od 15 lat. Podczas trwania jubileuszowej wystawy możecie oglądać prace graficzne pana Jerzego Granowskiego, który jest człowiekiem wielu talentów. Oprócz grafiki, rzeżby i malarstwai Pan Jerzy pisze wiersze oraz zajmuje się dziennikarstwem. 8 listopada 2017 roku podczas trwania wernisażu opowiadał nam o swych rozległych zainteresowaniach oraz przybliżył sposób powstawania litografii.

Czytaj więcej o: 15-lecie Galerii Między Książkami