PROJEKT współfinansowany przez EFS "Efektywne kształcenie zawodowe uczniów technikum realną odpowiedzią na rosnące wymagania lokalnego rynku pracy"

Zespół Szkół Nr 2 w Tychach przystępuje do realizacji projektu współfinansowanego ze środków EFS w ramach RPO Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 „Efektywne kształcenie zawodowe uczniów technikum realną odpowiedzią na rosnące wymagania lokalnego rynku pracy”. Całkowita wartość projektu wynosi 796.161,93 zł.

Celem dwuletniego projektu jest efektywne i skuteczne wejście na rynek pracy uczniów technikum po zakończeniu procesu nauki poprzez:

1. wyposażenie ich w dodatkowe kwalifikacje i umiejętności zgodne z aktualnymi wymaganiami rynku pracy na podstawie warsztatów, kursów, szkoleń i wysokiej jakości dodatkowych staży zawodowych;

2. zwiększenie efektywności kształcenia w wyniku wyposażenia nauczycieli zawodu w dodatkowe umiejętności i kompetencje zawodowe;

3. doposażenie szkolnych pracowni zawodowych w nowoczesny sprzęt tak aby w jak największym stopniu odzwierciedlały naturalne warunki pracy.